800 میلیون یورو در یک ماه؛ لالیگا دوباره دست به جیب می‌شود

بعد از تنها یک ماه، باشگاه های لالیگایی برای جذب بازیکنان جدید بیش از 800 میلیون یورو خرج کرده اند.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، باشگاه های لالیگایی بعد از چندفصل، دوباره تابستان پرخرجی را سپری می‌کنند. این باشگاه ها در حالی تاکنون برای جذب بازیکنان جدید 808 میلیون یورو خرج کرده اند که آمار هزینه ها برای جذب بازیکنان جدید در سرتاسر تابستان 2018، 887 میلیون یورو بوده است.

برخی باشگاه ها مثل رئال مادرید برای به فراموشی سپردن فصل کابوس وار خود با توپ پر وارد بازار شده اند و برخی دیگر نظیر بارسلونا و اتلتیکومادرید برای پوشاندن نقاط ضعف خود (که در حساس ترین مقاطع به آن ها لطمه زد) به جذب بازیکنان مورد نیاز خود می‌اندیشند. سایر باشگاه ها نیز بسته به بودجه و اولویت های خود تحرکاتی در تابستان 2019 داشته اند. 

تا این جای تابستان 2019، باشگاه های لالیگایی برای جذب بازیکن 808 میلیون یورو خرج کرده اند و این در حالی است که همچنان انتقال های ژائو فلیکس و آنتوان گریزمن حالت رسمی نیافته است؛ دو انتقالی که می‌تواند این رقم را به بالای یک میلیارد یورو برساند. با ادامه این روند، عبور از رکورد 887 میلیون یوروی فصل گذشته و ثبت یک رکورد دور از دسترس نخواهد بود. لالیگا در این زمینه و تا این جای کار فاصله قابل ملاحظه ای با بوندسلیگا (434 میلیون یورو)، سری آ (352 میلیون یورو)، لیگ برتر انگلیس (197 میلیون یورو) و لیگ یک فرانسه (36 میلیون یورو) ایجاد کرده است.

رئال مادرید بازهم سرآمد تیم های لالیگایی در خرج برای خرید بازیکنان بوده است. آن ها که تابستان 2018 را با 146 میلیون یورو سپری کردند، تا همینجای کار 303 میلیون یورو برای جذب بازیکنان جدید هزینه کرده است. ادن هازارد، فوق ستاره بلژیکی چلسی با رقمی 100 میلیون یورویی به برنابئو آمد و رئال با جذب یوویچ (60 میلیون یورو)، مندی (48 میلیون یورو)، میلیتائو (50 میلیون یورو) و رودریگو (45 میلیون یورو) یاد تابستان 2009 را زنده کرده است. اکنون به نظر می‌رسد اولویت رئالی ها فروش بازیکنان مازاد برای به تعادل رساندن هزینه ها باشد.

بارسلونا برای جذب فرانکی دی‌یونگ 75 میلیون یورو به آژاکس پرداخت کرده و انتظار می‌رود انتقال 120 میلیون یورویی آنتوان گریزمن در نخستین روز از ماه جولای رسمی شود. اتلتیکومادرید مارکوس یورنته را با 35 میلیون یورو از رئال مادرید جذب کرده و با هزینه فروش گریزمن، به دنبال خرید ژائو فلیکس از بنفیکا با رقمی معادل 120 میلیون یورو است. 

انتقال 22 میلیون یورویی جیووانی لوسلسو به رئال بتیس از جمله دیگر انتقالات مهم لالیگا در این تابستان بوده است. سویا برای خرید دیگو کارلوس و دابور 30 میلیون یورو هزینه کرده و رئال سوسیه‌داد نیز با 10 میلیون یورو، پورتو را از ژیرونا به خدمت گرفته است. در حال حاضر، 84 درصد از مجموع هزینه های انجام گرفته در بازار سهم سه باشگاه بزرگ فوتبال اسپانیا بوده است.

اما در سایر لیگ های معتبر اروپایی چه خبر است؟ در لیگ برتر انگلیس، شنیده شده که منچسترسیتی با ارائه پیشنهادی 95 میلیون یورویی به دنبال جذب کالیدو کولیبالی از ناپولی است، اما به نظر می‌رسد که بعد از چند تابستان پرخرج، سیتیزن ها این بار کمی دست به عصاتر عمل کنند. انتقال 38 میلیون یورویی رائول خیمنز به وولورهمپتون، انتقال پابلو فورنالس از ویارئال به وستهم یونایتد و حضور دنی اینگز در ساوتهمپتون از جمله مهم ترین تحرکات نقل و انتقالاتی باشگاه های لیگ برتری تاکنون بوده است.

در بوندسلیگا، بیش از 400 میلیون یورو صرف خرید بازیکنان جدید شده و در صدر این خریدها، نام لوکاس هرناندز و انتقال 80 میلیون یورویی او از اتلتیکومادرید به بایرن مونیخ به چشم می‌خورد. بایرن همچنان امیدوار به جذب لروی سانه از منچسترسیتی است، آن هم در شرایطی که شنیده شده پیشنهاد اولیه باواریایی ها به ارزش 80 میلیون یورو توسط سیتی رد شده است.

اگر خبرهای رسیده درست باشد، سری آ خود را برای انتقال های بزرگ تابستان، حضور پل پوگبا و ماتیاس ده‌لیخت در یوونتوس آماده می‌کند. حضور قریب الوقوع روملو لوکاکو در اینترمیلان نیز می‌توان یکی از بزرگترین انتقالات تابستان لقب گیرد. در لیگ یک فرانسه نیز معمولا پاریسن‌ژرمن باشگاهی است که باید بزرگترین تحرکات تابستانی را انجام دهد اما سایه سنگین قوانین بازی جوانمردانه مالی موجب شده تا پاریسی ها فعلا وارد بازار نشوند. معمولا لیگ یک فرانسه، لیگی است که بیش از خریدهایش به فروش هایش شهرت دارد و موسی دمبله (لیون) و نیکولاس په‌په (لیل) جذاب ترین بازیکنان این لیگ هستند که در این تابستان باشگاه های بزرگ زیادی را به دنبال خود می‌بینند.

7712

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *