7 فریم ماندگار از خسرو حیدری؛ از امضای حکم بقای منصوریان تا 4 گل استقلال

خسرو حیدری بعد از ده سال پوشیدن پیراهن استقلال، فریم‌های ماندگار زیادی داشته که در هفت تصویر مرور می‌کنیم.

به گزارش وبسایت نود، خسرو حیدری تصمیم گرفت در سن 35 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کند و فردا برای آخرین بار پیراهن تیم محبوبش را بپوشد. خسرو ده سال با لباس استقلال در مسابقات حاضر شد و از زمان پوشیدن پیراهن این تیم، فقط برای یک فصل استقلال را به مقصد سپاهان ترک کرد و در ابتدای لیگ یازدهم هم دوباره به استقلال برگشت. جالب است اولین گل خسرو حیدری در پیراهن استقلال با ضربه سر به فجرسپاسی زده شد. خسرو بعد از خلعتبری، بیشترین پاس‌گل را هم در تاریخ لیگ برتر داده است. 

پاس خسرو، پایانی بر دربی‌های بدون گل

4 دربی متوالی بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید. هیچ بازیکنی نمی‌توانست گره بازی را باز کند و گلی در دربی بزند. تا اینکه پاس‌های طلایی خسرو حیدری این طلسم را شکست. خسرو موفق شد پاسی برای شهباززاده ارسال کند که سجاد راهی جز گل کردن آن توپ نداشت تا دربی بعد از چهار بازی بالاخره گل داشته باشد. خسرو در دربی که یک یک مساوی شد هم پاس‌گل جابر انصاری را داده بود.

گلی شبیه به خسرو حیدری!

اگر سال‌ها بعد در مورد سبک بازی‌ خسرو حیدری سوالی مطرح شد، کافی است ویدیوی گل او به بوریرام را نشان دهید. گلی که شبیه‌ترین تصویر به مدل فوتبالِ خسرو است. خسرو حیدری با سه سر توپ، مدافعان حریف را به هم می‌ریزد و سپس سانتر می‌کند. سانتری که با خوش‌شانسی، وارد دروازه بوریرام شد و کاندیدای برترین گل لیگ قهرمانان هم شده بود.

حساس‌ترین گل لیگ

خسرو حیدری همیشه با سانترهای خط‌کشی شده و پاس‌های دقیقش شناخته می‌شد. خسرو ولی در لیگ دوازدهم شاید مهم‌ترین گل فصل استقلال را زده بود. گلی که او در اصفهان به سپاهان زد و استقلال با همان گل برنده شد و در نهایت با سه امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان، قهرمان شد.

روزی که از استقلال 4 گل خورد

خسرو فصل قبل از این گل، در سپاهان بود. لیگ دهم تنها فصلی بود که در ده سال اخیر خسرو پیراهن استقلال را به تن نداشت. حیدری هم جزو کسانی بود که در آن سال همراه قلعه‌نویی از استقلال به سپاهان کوچ کردند. خسرو در بازی خاطره‌انگیزی که استقلال با نمایش فوق‌العاده فرهاد مجیدی و میداوودی سپاهان را در آزادی چهار بر سه شکست داد، در تیم مهمان حضور داشت.

بازی در جام جهانی

خسرو مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی را هم تجربه کرد. حیدری در هر سه مسابقه جام‌جهانی 2014 بازی کرد. در اولین مسابقه، به طور فیکس تا دقیقه 89 در زمین بود، در بازی با آرژانتین یک ربع پایانی مسابقه حاضر شد و در بازی آخر مقابل بوسنی هم بین دو نیمه با مسعود شجاعی تعویض شد. 

گل به پرسپولیس

خسرو در تنها فصلی که پیراهن سپاهان را پوشید، به پرسپولیس گل زد. خسرو حیدری زننده گل چهارم سپاهان به پرسپولیس بود. حیدریِ 28 ساله از یک‌سوم سپاهان تا محوطه جریمه پرسپولیس را با توپ طی کرد و در نهایت دروازه واعظی را در شرایط تک به تک باز کرد.

امضای حکم بقای منصوریان

علیرضا منصوریان با استقلال نتایج خوبی کسب نمی‌کرد و مدیران این باشگاه به او اولتیماتوم داده بودند. منصوریان باید پرسپولیس را در لیگ می‌برد و السد را در لیگ قهرمانان آسیا شکست می‌داد. دیدار استقلال و السد بدون اینکه گلی داشته باشد به ضربات پنالتی کشیده شد. پنالتی آخر استقلال را خسرو حیدری گل کرد که آبی‌ها توانستند با حذف یاران ژاوی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان برسند.

14001


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *