پایان عالیجناب رکورد – سایت نود

برانکو ایوانکوویچ در حالی به کار خود در پرسپولیس پایان داد که رکوردهای بی‌نظیر و متعددی از خود در این تیم به جای گذاشت.

به گزارش وب سایت نود، با اعلام رسمی سایت باشگاه الاهلی، برانکو ایوانکویچ با عقد قرارداد دو ساله هدایت این تیم را پذیرفت و علی‌رغم انکار اولیه مدیران باشگاه پرسپولیس، باید کار این مربی موفق را در قهرمان 3 سال اخیر لیگ برتر تمام شده دانست. پروفسور در 50 ماه حضور خود در پرسپولیس رکوردهای زیادی از خود به جای گذاشت به بهانه پایان همکاری برانکو با پرسپولیس این رکوردها مرور شده است.
بهترین میانگین امتیاز
برانکو در 126 بازی که سرمربی پرسپولیس بود 256 امتیاز بدست آورد تا با میانگین امتیاز 2.03 در هر بازی بهترین مربی تاریخ لیگ برتر باشد. او تنها مربی است که در ادوار لیگ برتر، میانگین امتیاز بیش از 2 امتیاز در هر بازی از خود به جای گذاشته است.
اولین مربی با 3 قهرمانی پیاپی با یک تیم
پیش از این سپاهان با قهرمانی در لیگ‌های نهم تا یازدهم رکورددار بیشترین تعداد قهرمانی پیاپی در تارخ لیگ برتر بود. امیر قلعه‌نویی نیز 3 دوره متوالی از لیگ هشتم تا دهم فاتح این مسابقات شده بود. برانکو با قهرمانی با پرسپولیس از دوره شانزدهم تا هجدهم تبدیل به اولین مربی‌ای شد که 3 دوره متوالی با یک تیم قهرمان لیگ برتر شده است.


رکورد بیشترین تعداد دوره پیاپی حضور در جمع 2 تیم بالای جدول
پرسپولیس در لیگ پانزدهم به رتبه دوم دست یافت و در سه دوره بعدی قهرمان شد تا تنها تیمی باشد که در 4 دوره متوالی 2 جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داده است.
کمترین تعداد شکست در یک فصل
سومین و آخرین قهرمانی برانکو با پرسپولیس با یک رکوردشکنی ویژه همراه بود. این تیم در طول فصل متحمل تنها یک شکست شد تا رکورد کمترین تعداد باخت در یک فصل را در لیگ برتر به نام خود ثبت کند.
مقتدرترین قهرمانی
پرسپولیس لیگ شانزدهم را با 66 امتیاز به پایان رساند و میانگین 2.2 امتیاز در هر بازی به جای گذاشت. این بهترین عملکردی است که تیمی در یک دوره در تاریخ لیگ برتر داشته است.


بیشترین تعداد برد در یک فصل
پرسپولیس در لیگ شانزدهم پس از 8 دوره قهرمانی را بدست آورد. این تیم در آن فصل توانست با 20 پیروزی، رکورد بیشترین تعداد برد در یک فصل را به نام خود ثبت کند. پرسپولیس در آن دوره به 11 پیروزی پیاپی در دیدارهای خانگی دست یافت که رکوردی دیگر در تاریخ لیگ برتر است.
بیشترین درصد کلین‌شیت در یک فصل
کارنامه عالی دفاعی، مهم‌ترین ویژگی است که از پرسپولیس برانکو به جای خواهد ماند. این تیم در لیگ شانزدهم در 66% بازیها دروازه خود را بسته نگه داشت که بیشترین میزان کلین‌شیت در یک فصل است.
بیشترین تعداد بازی پیاپی بدون شکست
هرچند که پرسپولیس در لیگ پانزدهم نتوانست مسابقات را با جام به پایان برساند ولی آغاز اوج‌گیری این تیم در این دوره شکل گرفت جایی که این تیم 21 مسابقه بدون باخت را پشت سرگذاشت تا با رکورد تاریخ لیگ برابر شود.

گل‌زنی در بیشترین تعداد بازی پیاپی
برانکو ایوانکویچ از هفته بیست و پنجم لیگ چهاردهم سرمربی پرسپولیس شد و از آن بازی سرخپوشان در 33 دیدار متوالی گل‌زنی کردند. پرسپولیس در 2 دیدار قبل از آمدن برانکو نیز دروازه حریفان را باز کرده بود. گل‌زنی در 35 بازی پیاپی، بهترین آماری است که تیمی در ادوار لیگ برتر به نام خود ثبت کرده است. 


زودترین قهرمانی
در بین 3 گانه قهرمانی پرسپولیس، دومین قهرمانی، موفقیت خاصی محسوب می‌شود. این تیم 3 هفته قبل از پایان فصل به قهرمانی رسید که زودترین قهرمانی تیمی در تاریخ لیگ برتر است. پرسپولیس لیگ هفدهم با تفاضل گل 33+ فصل را به پایان رساند که بهترین تفاضل گلی است که تیمی در لیگ شانرده تیمی از خود به جای گذاشته است.
بیشترین فاصله با تیم دوم
پرسپولیس در پایان هفته بیست و چهارم در لیگ هفدهم 16 امتیاز با تیم دوم جدول فاصله داشت که این بیشترین اختلاف امتیازی است که صدرنشین با تیم دوم جدول در یک هفته از لیگ در تاریخ مسابقات داشته است. پرسپولیس در همان هفته مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفت که این زودترین زمانی است که تیمی حضور در آسیا را قطعی کرده است.
رکوردهای بی‌نظیر در آسیا
پرسپولیس تا قبل از برانکو موفق به حضور در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا نشده بود ولی با این مربی نه تنها این طلسم را شکست بلکه به تنها تیم ایرانی تبدیل شد که 2 بار به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافته است و در دوره پیش فینال این بازیها را تجربه کرد. پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا 2018 با 6 کلین‌شیت رکورد بیشترین کلین‌شیت در یک فصل را از خود به جای گذاشت.


تنها قعرنشینی تاریخ پرسپولیس
برانکو در کنار رکوردهای خوب متعددی که از خود به جای گذاشت در شروع کار خود در پرسپولیس موفق نبود و در هفته‌های ابتدایی فصل به رتبه آخر جدول سقوط کرد که این تنها تجربه قعرنشینی پرسپولیس در طول تاریخ است.


رکوردهای از بین رفته
به جز رکوردهای اشاره شده، برانکو موفق شد رکوردهای دیگری نیز به جا بگذارد ولی این رکوردها تا قبل از پایان حضور برانکو شکسته شد. پرسپولیس در لیگ هفدهم موفق شد رکورد طولانی‌ترین زمان بسته نگه داشتن دروازه در تاریخ لیگ برتر را ثبت کند که این رکورد پس از چند هفته توسط استقلال شکسته شد. پرسپولیس در همان فصل با 14 گل خورده بهترین خط دفاع تاریخ لیگ برتر شد که استقلال در فصل گذشته توانست این رکورد را تصاحب کند. پرسپولیس در لیگ هجدهم فصل را با شروع رویایی با 16 بازی بدون شکست آغاز کرد که این آمار با رکورد تاریخ لیگ برتر برابری می‌کرد ولی سپاهان در همان فصل رکورد 18 بازی بدون شکست در ابتدای فصل را از خود به جای گذاشت تا این رکورد هم سرخپوشان نیز دوام نیاورد.

60610


اخبار مرتبط

 • غلامپور: از هواداران استقلال عذرخواهی می‌کنم
 • کشتی قهرمانی جهان/ حریف هندی یزدانی از فینال انصراف داد؟/ مربی هند: سرمربی تصمیم می‌گیرد
 • منچسترسیتی ۸ – ۰ واتفورد؛ پپ برای رسیدن به رکورد فرگوسن یک گل کم آورد
 • فتحی: امیدوارم کارت زرد اسماعیلی بخشیده شود/بازیکنان روحیه خوبی برای دربی دارند
 • شماتیک احتمالی استقلال در دربی؛ علامت سوال بزرگ استراما
 • عکس/ رونمایی از طرح پیراهن استقلال و پرسپولیس در دربی
 • مرور بازیهای روز جمعه لیگ: فولاد، ترمز شهرخودرو را کشید
 • فردا جلسه تصمیم‌گیری درباره کارت اسماعیلی/حسن‌زاده:عسگری در ماجرای طارمی و حسینی نامه را امضا کرده بود
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *