نقش رونالدو در یوونتوس جدید از نگاه ساری

سرمربی جدید یوونتوس قصد دارد از رونالدو در پست مورد علاقه اش بهره گیرد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از یاهواسپورت، در آستانه نخستین بازی پیش فصل یوونتوس مائوریتسیو ساری سرمربی جدید این تیم اعلام کرده که ترجیح می‌دهد از کریس رونالدو، فوق ستاره پرتغالی تیمش در کدام پست بهره گیرد. 

مائوریتسیو ساری که اعتقاد ویژه ای به سیستم 3-3-4 دارد و بارها در ناپولی و چلسی نشان داده تحت هر شرایطی به این سیستم پایبند است، گفته که قصد دارد از رونالدو در همان پستی که ستاره 34 ساله در آن راحت تر است، بهره گیرد.

ساری در این خصوص گفت: “قصد دارم در ابتدا از رونالدو در سمت چپ خط حمله (وینگر چپ) بهره گیرم. اما رونالدو با کیفیتی که دارد، می‌تواند در هر قسمتی از زمین به میدان رود. او بسیار با تجربه است و عناوین فردی و تیمی زیادی را در دوران فوتبال خود کسب کرده است.”

رونالدو که در بخش زیادی از دوران فوتبالی خود در منچستریونایتد و رئال مادرید در سمت چپ خط حمله به میدان رفته بود، با حضور در یوونتوس، بازی در پست های تهاجمی بیشتری را تجربه کرد. او تحت هدایت آلگری علاوه بر بازی در همین پست، بازی به عنوان مهاجم نوک در سیستم 3-3-4 و بازی به عنوان زوج پائولو دیبالا را در سیستم های 2-5-3 و 2-4-4 را هم تجربه کرد.

آمار ترانسفرمارکت نشان می‌دهد که رونالدو در سرتاسر فصل 19-2018 در 43 مسابقه برای یوونتوس به میدان رفت و 28 گل هم به ثمر رساند. او در 26 بازی به عنوان مهاجم سمت چپ و در 17 بازی به عنوان مهاجم مرکزی به میدان رفت. از مجموع این 28 گل، او 16 گل را در نقش مهاجم سمت چپ و 12 گل را هم در نقش مهاجم مرکزی به ثمر رساند. ضمن آن که از مجموع 10 پاس گل رونالدو، 7 پاس گل در زمان بازی در پست مهاجم سمت چپ و 3 پاس گل در زمان بازی در پست مهاجم مرکزی ثبت شده است.

اگرچه آمار رونالدو (نرخ گلزنی او) در زمان بازی به عنوان مهاجم مرکزی بهتر است و البته رونالدو درخشان ترین بازی فصل 19-2018 خود را هم در همین پست سپری کرد (هت‌تریک در جریان پیروزی 3-0 مقابل اتلتیکومادرید) اما به نظر می‌رسد که ساری قصد دارد رونالدو را در پست مورد علاقه خود به میدان بفرستد. پستی که در آن تجربه بیشتری هم دارد. 

یوونتوس در نخستین بازی پیش فصل خود از ساعت 16 روز یکشنبه (به وقت تهران) در چارچوب رقابت های جام بین المللی قهرمانان ICC در ورزشگاه ملی سنگاپور به مصاف تاتنهام خواهد رفت. با تایید ساری، ماتیاس ده‌لیخت خرید 19 ساله و هلندی یوونتوس نیز برای دقایقی در این مسابقه به میدان خواهد رفت تا با محیط جدید بیشتر آشنا شود. 

7712


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *