مقایسه 5 گزینه خرید پرسپولیس در خط حمله/ هم پست، هم شماره و هم قد طارمی!

پرسپولیس برای انتخاب مهاجم فصل آینده‌اش، لیستی 5 نفره را بررسی می‌کند.

به گزارش وبسایت نود، خرید مهاجم جدید بزرگترین دغدغه پرسپولیس در نقل و انتقالات است و شکست در پروژه بازگرداندن طارمی، باعث شده آن‌ها لیستی طولانی از مهاجمان مورد نظرشان تهیه کنند. لیستی که در آن مهاجمان با خصوصیات مختلف حضور داشته باشند. پرسپولیسی‌ها در لیست‌شان هم مهاجم آماده دارند، هم بازیکنی که نام بزرگی داشته باشد و هم گزینه‌هایی که با بودجه باشگاه، راحت کنار بیایند.

مهمترین گزینه پرسپولیس، نرمین هاسکیچ بوسنیایی است. آقای گل فصل گذشته فوتبال صربستان، شکار جذابی برای پرسپولیسی‌ها محسوب می‌شود. هاسکیچ فصل پیش، بهترین روزهای دوران بازی‌اش را پشت سر گذاشت. او علاوه بر آمار فوق العاده 24 گل زده و عنوان آقای گلی، با ساختن 11 گل به صورت مشترک بهترین گل‌ساز فصل صربستان هم لقب گرفت. زدن 2 گل در 3 بازی لیگ اروپا و 2 گل در 4 بازی حذفی، فصل هاسکیچ را از هر نظر جذاب کرد. او با سه هت‌تریک، در این زمینه هم رکورددار لیگ صربستان شد. سابقه او، نشان می‌دهد شاید کارنامه‌اش در صربستان بهترین فصل دوران بازی او باشد ولی معمولا، از سطح استاندارد پایین‌تر قرار نمی‌گیرد.

هاسکیچ فصل 2017/18 و 2015/16 در لیگ اسلواکی 6 و 8 گل زد. فصل 2016/17 در سه لیگ مختلف یعنی سطح اول و دوم فوتبال اسلواکی و سطح دوم فوتبال لهستان به میدان رفت و مجموعا توانست 17 گل بزند. نکته جالب در مورد هاسکیچ، شباهت‌هایش به طارمی است. هاسکیچ در رادنیسکی شماره 17 می‌پوشد. شماره‌ای که طارمی کارش در پرسپولیس را آغاز کرد و هنوز در تیم ملی آن را بر تن می‌کند. مثل طارمی با وجود آمار خوب گلزنی، گل‌ساز هم هست و با قد یک و متر 87 سانتیمتری دقیقا هم قد طارمی است و خوب سر می‌زند. با این حال قیمت بالا، سابقه مصدومیت‌های پرتعداد و اصرار رادنیسکی به نگه داشتن او، احتمال حضورش در پرسپولیس را کمرنگ‌تر می‌کند.

پرسپولیسی‌ها علاوه بر هاسکیچ، 4 گزینه دیگر هم دارند. فرانکو دی سانتوی آرژانتینی، گزینه دوم آن‌هاست. دی سانتو هم مثل هاسکیچ 30 ساله است ولی از آخرین روزهای خوب او، زمان زیادی می‌گذرد. دی سانتو فصل پیش در شالکه و رایو وایکانو نیمکت نشین بود و نتوانست حتی یک گل بزند. فصل 2017/2018 هم فقط سه گل زده داشت. از زمان ترک آمریکای جنوبی در سال 2007، او فقط یک فصل در وردربرمن توانست بیشتر از 7 گل در یک فصل بزند. او از سایر گزینه‌های پرسپولیس، سرشناس‌تر است و سابقه بازی در سه لیگ معتبر انگلیس، آلمان و اسپانیا را دارد اما آمار گلزنی‌اش خیلی امیدوار کننده نیست. بکیم بالاژ، همبازی سابق میلاد محمدی در احمد گروژنی هم جزو گزینه‌هایی است که پرسپولیسی‌ها او را زیر نظر دارند. او در دو فصل اخیر، مجموعا سه گل زده که آمار امیدوار کننده‌ای نیست. با این حال در کارنامه‌اش، دو فصل پیاپی زدن 9 گل در لیگ‌های روسیه و کرواسی دیده می‌شود. قیمت او هم برای پرسپولیس، معقول‌تر است.

دو گزینه بعدی پرسپولیس خارج از اروپا بازی می‌کنند. نیکولاس رنیرو 24 ساله، تا به حال بجز فوتبال آرژانتین جایی بازی نکرده است. او سال 2017، با زدن 15 گل در سطح دوم فوتبال آرژانتین مطرح شد. با این حال، نتوانست این درخشش را در سطح اول فوتبال این کشور تکرار کند. ویلیام جبور، دیگر گزینه آن‌ها فصل پیش در کازابلانکای مراکش بود و فقط سه گل زد. کارنامه جبور در سال‌های اخیر، چندان موفق نیست. دومین گلزن فصل 2016/17 فوتبال مراکش، دو فصل اخیر از فرم خوبش خارج شده و خریدش، ریسک بزرگی برای سرخپوشان خواهد بود. البته در زمینه قیمت، برتری با او و رنیرو است که آخرین گزینه‌های تیم، در صورت شکست پروژه خرید هاسکیچ و دی سانتو محسوب می‌شوند.

22330


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *