مقایسه بازیکنان پرسپولیس و استقلال؛ کدام تیم بهتری بست؟

10 بازیکن از استقلال رفتند و این تیم نصف این تعداد هم بازیکن خرید. پرسپولیس همچنان عدد ورودی و خروجی‌اش، یک است.

به گزارش وبسایت نود، استقلال و پرسپولیس فصل جدید را برخلاف لیگ هجدهم با تغییر روی نیمکت شروع خواهند کرد. شفر و برانکو رفتند و استراماچونی و کالدرون آمدند. دو سرمربی که برای شناخت تیم‌شان نیاز به زمان دارند و در حال ترمیم استقلال و پرسپولیس هستند. استقلال تا این لحظه ده بازیکن از دست داده و نصف این تعداد هم بازیکن جدید خریده است. تغییرات در پرسپولیس کمتر بوده و فرشاد احمدزاده تنها ورودی این تیم، و ماریو بودیمیر تنها خروجی رسمی کالدرون بوده‌ است. البته در روزهای آتی احتمالا در پرسپولیس هم تغییرات بیشتر از این خواهد شد. 

دروازه‌بان؛شروع با ملی‌پوش‌ها

در صورتی که بیرانوند با پرسپولیس تمدید کند، هر دو تیم دروازه‌بان ملی‌پوش‌شان را حفظ کردند. رادوشوویچ هم گلر ذخیره پرسپولیس است و استقلال دنبال دروازه‌بان دوم می‌گردد. 

دفاع؛ یکی مطمئن دیگری پرحاشیه

پرسپولیس هر چهار مدافع اصلی فصل قبل را حفظ کرده است. جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده در مرکز خط دفاع، شیری در سمت راست و محمد نادری هم به عنوان دفاع چپ با این تیم ادامه می‌دهند. ضمن اینکه شایان مصلح و محمد انصاری با پرسپولیس تمدید کردند و شنیده شده سیامک نعمتی هم با حضور کالدرون در سمت راست دفاعی تست می‌شود.

در خط دفاع استقلال ولی آرامش حاکم نیست. پژمان منتظری را احتمالا باید جزو لیست خروجی نوشت، خسرو حیدری از فوتبال خداحافظی کرده، فرشاد محمدی‌مهر و میثم تیموری از این تیم رفتند و قرارداد قرضی امید نورافکن هم به پایان رسیده است. ضمن اینکه روزبه چشمی که به خط دفاع کمک می‌کرد هم هنوز برای فصل بعد با مدیران این باشگاه به توافق نرسیده است. در ازای این همه بازیکنی که رفتند، استقلال فقط سیاوش یزدانی و میلاد باقری را خرید و حتی ادامه همکاری محمد دانشگر با این باشگاه هم قطعی نیست.

هافبک؛ کمربند پرستاره

پرسپولیس در خط هافبک هم بازیکنی کم ندارد. کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی بازیکنانی هستند که می‌توانند با بازی در پست ششم، به تیمِ دفاعی کمک کنند و ترابی، رفیعی، رسن، عالیشاه، نعمتی و شریفی هم نفرات تهاجمی خط میانی کالدرون هستند. البته شنیده شده سرمربی آرژانتینی پرسپولیس قصد جابجایی یک یا دو بازیکن میانی تیمش را دارد و شاید پرسپولیس در این پست تقویت شود.

شرایط خط میانی استقلال هم خوب است. این تیم مسعود ریگی را برای کمک به فرشید باقری خریده و البته وضعیت تمدید قرارداد با علی کریمی مشخص نیست. برای کمک به خط حمله هم علاوه بر حفظ داریوش شجاعیان، مهدی قائدی، فرشید اسماعیلی و محسن کریمی با محمد بلبلی و علی دشتی قرارداد بستند. تنها دغدغه آبی‌ها ادامه همکاری با پاتوسی است تا کمربند میانی استقلال استحکام بیشتری پیدا کند. 

مهاجم؛ ضعف مشترک

هر دو تیم آماده خرید مهاجم هدف هستند. استقلال منشا، صیادمنش و ایسما را از دست داده و روح‌الله باقری هم با جریمه انضباطی فعلا از تیم کنار گذاشته شده است. در نتیجه مرتضی تبریزی تنها بازیکنی است که توانایی بازی در خط حمله را دارد. اتفاقی که استراماچونی را درگیر خرید مهاجم کرده است. کالدرون هم با از دست دادن بودیمیر و تلاش علیپور برای جدایی، به فکر خرید مهاجم است.

14001


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *