بازتاب پیروزی پرگل ایران در رویترز

پایگاه خبری رویترز به پیروزی رکوردشکن ایران برابر کامبوج پرداخته است.

به گزارش وبسایت نود، خبرگزاری رویترز گزارشی از پیروزی 14-0 ایران در برابر کامبوج منتشر کرده که در ادامه آن را می‌خوانیم:

ایران برای دختران هوادارش شبی به یادماندنی ساخت. آن ها توانستند برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بدون گزینش وارد ورزشگاه شده و دیدار تیم ملی کشورشان در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 را تماشا کنند.

کریم انصاری‌فرد 4 گل به ثمر رساند و سردار آزمون هم هت‌تریک کرد تا ایران با پیروزی 14-0، سنگین ترین شکست تاریخ فوتبال ملی کامبوج را رقم بزند. 

این برد در شرایطی به دست آمد که 3500 تماشاگر بانو به شکلی فراگیر و بدون گزینش بلیت خریدند تا به این ترتیب آن ها بعد از بیش از 4 دهه بتوانند دیدار تیم ملی کشورشان در رقابت های انتخابی جام جهانی را نظاره گر باشند.

تنها 5 دقیقه طول کشید تا احمد نوراللهی با شوت خود از فاصله ای دور موجب پیشی گرفتن شاگردان مارک ویلموتس شود. شوتی که قبل از عبور از خط دروازه، به تیر افقی دروازه کئو سوکسلا هم برخورد کرد. 

تنها 6 دقیقه بعد سردار آزمون گل نخست خود را به ثمر رساند و در دقیقه 18، حسین کنعانی ارسال مواج رامین رضائیان را با ضربه سر به تور دروازه رساند تا بازی 3-0 شود. 

شوت تغییرمسیر یافته مهدی طارمی بازی را 4-0 کرد و در شرایطی که 10 دقیقه به پایان نیمه اول باقی مانده بود سردار آزمون به لطف اشتباه مهلک سنگربان کامبوج از فاصله ای نزدیک گل پنجم را به ثمر رساند.

انصاری فرد گل ششم تیمش را 5 دقیقه قبل از پایان نیمه اول به ثمر رساند و در ادامه با خطای بازیکنان کامبوج و اهدای ضربه آزادی غیرمستقیم از فاصله 7 یاردی، سردار آزمون گلزنی کرد تا نیمه اول 7-0 تمام شود.

دقایقی بعد از آغاز نیمه اول علیرضا بیرانوند تلاش کئو سوپفنگ برای گلزنی از روی نقطه پنالتی را ناکام گذاشت. انصاری فرد قبل و بعد از گل طارمی دو گل دیگر هم به ثمر رساند تا برتری ایران در دقیقه 61 دو رقمی شود.

محمد محبی دو گل دیگر زد و مهرداد محمدی یار تعویضی ایران هم نام خود را در بین گلزنان ثبت کرد. سرانجام کریم انصاری فرد در فاصله دو دقیقه تا پایان وقت های قانونی مسابقه گل چهارم خود را به ثمر رساند تا حسن ختامی بر این برتری یک طرفه باشد. 

7712


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *