از تلاش‌ فدراسیون فوتبال برای مطالبات بلوکه شده در فیفا تا تعهد به ویلموتس/ همیشه پای پول وسط است

پیش از این اعلام شده بود سرمربی تیم ملی فوتبال تا 15 تیر به ایران می آید اما ظاهرا وی دیرتر به تهران خواهد آمد.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از فارس، اردوی جدید تیم ملی فوتبال طبق برنامه ای که از قبل فدراسیون فوتبال اعلام کرده از 19 تیر در تهران آغاز می شود.

این اردو البته در روزهای فیفا نیست و به درخواست ویلموتس برای ارزیابی نفرات جوان برگزار می شود و لژیونرها در این اردو نخواهند بود. در این اردو قرار است تیم ملی بزرگسالان با تیم امید به سرمربیگری فرهاد مجیدی دیدار دوستانه ای البته پشت درهای بسته انجام دهند.

پیش از این گفته شده بود ویلموتس تا 15 تیر به ایران باز می گردد اما ظاهرا مرخصی او تمدید شده و او با شروع اردو به تهران خواهد. به نظر می رسد برای بازگشت ویلموتس به تهران فدراسیون فوتبال باید دست به جیب شود و شاید پای پول وسط باشد.

مهدی تاج در نشست خبری که چندی قبل برگزار کرد به صراحت اعلام کرد؛ همین حالا که با شما صحبت می‌کنم برای پرداخت قسط اول ویلموتس دچار مشکل هستیم، ولی این مربی نسبت به سرمربی قبلی ایران آرام‌تر است و تا الان اعتراضی نکرده است. ما هم به دنبال راهکار هستیم تا قسط اول او را پرداخت کنیم. 

تاج همچنین در مصاحبه ای که با رادیو در دفاع از خود بابت انتقاد برخی از نمایندگان مجلس به عملکردش در  روزهای گذشته داشته به این مورد اشاره کرده است و گفت:موضوع دیگری که قاضی‌زاده به آن پرداخته این است که 13 میلیارد به فدراسیون فوتبال کمک شده است و چرا من می‌گویم که دولت نباید در فوتبال دخالت کند. باید بگویم که دخالت با کمک فرق می‌کند، شما اگر می‌خواهید کمک کنید در مجلس کاری کنید که ما 9 میلیارد دلار‌ طلب‌مان را از فیفا بگیریم. ایشان مگر نمی‌گوید که ما باید تلاش بیشتری کنیم، ما تلاش کردیم اما نشد. همچنین باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس نیز از فیفا طلب دارند، شاید اگر پرسپولیس طلبش را از فیفا می‌گرفت برانکو را از دست نمی‌داد. بهتر است دوستان در مجلس کمک کنند تا همین 9 میلیارد دلار‌مان از فیفا گرفته شود تا اتفاقی که برای برانکو رخ داد برای ویلموتس در تیم ملی تکرار نشود.

در روزهای گذشته در صحبت هایی که مهدی تاج انجام داده مشخص است که فدراسیون فوتبال به دنبال پس گرفتن پول های بلوکه شده اش از فیفا است. این تلاش فدراسیون  رایزنی ها قطعا برای این است که فدراسیون مقابل سرمربی جدید تیم ملی بدقول نشود و بتواند در همین شروع کار طبق تعهدی که به این مربی داده به موقع پول ها پرداخت شود.

فدراسیون فوتبال مدتهاست که به دنبال طلبش از فیفا است و رایزنی های جدید فدراسیون که شاید در گذشته این اصرار نبوده نشان می دهد مهدی تاج این روزها به شدت دنبال پول است و ظاهرا در داخل از جمله وزارت ورزش هم چندان قرار نیست کمکی به فدراسیون فوتبال کند.

البته فدراسیون فوتبال به تازگی با شرکت نفت پارس قرارداد همکاری امضا کرده است و باید امیدوار بود شاید در روزهای آینده وضعیت مالی این فدراسیون بهتر شود. در هر صورت باید منتظر شد و دید آیا فدراسیون می تواند پول های بلوکه شده اش از فیفا را بگیرد و در بخش های مهمی که این روزها دغدغه دارد آنها را هزینه کند.

4416


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *