آنالیز خرید جدید استقلال؛ جانشین متفاوتِ پاتوسی!

آرش رضاوند شبیه به پاتوسی خلاق نیست و مثل اسماعیلی روی گل‌ها تاثیرگذار نیست، ولی توانایی او در پرس مدافعان حریف از او یک بازیکن ویژه ساخته است.

به گزارش وبسایت نود، آرش رضاوند جدیدترین خرید استقلال است. خریدی که نشان می‌دهد احتمالا مدیران این تیم از تمدید قرارداد پاتوسی ناامید شدند که سراغ هافبک تهاجمی سایپا رفتند. رضاوند فصل قبل با وجود اینکه نزدیک به دو برابر پاتوسی بازی کرده بود، ولی هم گل‌زده و هم پاس‌گل‌اش کمتر از او بود. حتی فرشید اسماعیلی دیگر هافبک تهاجمی آبی‌ها هم بیشتر از رضاوند گل زد و گل ساخت. 

یک توانایی ویژه رضاوند اما مدیران استقلال را راضی به خرید او کرد. رضاوند تبحر بالایی در پرسینگ و توپ‌گیری از حریف دارد. رضاوند در فشار آوردن به مدافعان حریف و قطع پاس آن‌ها هنرمند است. طبق آمار منتشر شده از متریکا، رضاوند در لیگ هجدهم 69 توپ از حریف گرفت که در این فاکتور بعد از احمد نوراللهی بهترین بازیکن لیگ بود. در بلاک توپ هم با ثبت 32 سد توپ، جزو پنج بازیکن برتر فصل بود. تجمیع این دو آمار هنر رضاوند را در باز‌پس‌گیری توپ نشان می‌دهد. رضاوند اگر در فاکتورهای تهاجمی و خلاقانه مانند ارسال پاس‌کلیدی و دریبل موفق به آمار بازیکنانی مانند پاتوسی و اسماعیلی حتی نزدیک هم نشده، ولی این برتری ویژه او در عملکردهای دفاعی مدیران استقلال را وادار به خرید او کرد. ضمن اینکه شماره 7 سایپا به نوعی آچار فرانسه علی دایی هم بود. رضاوند در پست‌های هافبک تهاجمی، هافبک دفاعی، وینگر و مهاجم برای سایپا بازی کرد.

14001


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *